Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Teatr

11
paź
2019

Teatrosfera bez barier w Lublinie – „Kowboje”

Przez drzwiczki jak w westernowej knajpie wchodzi kobieta.

Opis spektaklu:

Spektakl „Kowboje” to próba przeniesienia pokoju nauczycielskiego w świat dzikiego zachodu. Kto tu kogo kolonizuje i czy nieustający pojedynek jest jedynym sposobem na osiągnięcie celu? Czy relacje oparte na przemocy, pozwalają się czuć bezpiecznie? Jeśli tak, to komu? Czy spontanicznie uwalniane agresja i wybuchy frustracji są właściwą metodą rozwoju? Czy codzienny strach i niepewność nie doprowadzają do strat, których nie uda się już odrobić? Inspiracją do powstania spektaklu były spotkania przeprowadzone z lubelskimi nauczycielami przez reżyserkę Annę Smolar i dramaturga Michała Buszewicza. Podczas czterech sesji wywiadów - warsztatów uczestnicy opowiadali o poczuciu misji, o trudnościach, sukcesach i frustracjach towarzyszących wykonywaniu zawodu nauczyciela. Warsztaty pozwoliły nazwać i uchwycić sprawy, które nie mogłyby się pojawić w spektaklu bez wkładu ekspertów od nauczycielskiego życia.  Czas trwania: 110 min.

Zakup biletów: 

Rezerwacje przyjmuje Biuro Organizacji i Reklamy. Należy powołać się na rezerwację na spektakl Fundacji Kultury bez barier. Tel. 81 532 44 36, e-mail: biuro@teatrosterwy.pl Bilety można opłacić osobiście lub przelewem.  Uwaga! Bilety muszą zostać wykupione  najpóźniej do 6 października. Kasa jest czynna od wtorku do soboty w godzinach 12.00 – 19.00 oraz w niedzielę w godzinach: 16.00 – 19.00.  

Projekt dla:


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/czytanie/domains/kulturabezbarier.org/public_html/test/wp-content/themes/fkbb/single.php on line 192

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/czytanie/domains/kulturabezbarier.org/public_html/test/wp-content/themes/fkbb/single.php on line 193
Logo MKIDN
Udogodnienia do spektaklu zostały przygotowane w ramach projektu „Teatrosfera bez barier. Akt drugi”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dostępność

  • Audiodeskrypcja

  • Napisy dla niesłyszących

  • Pętla indukcyjna

Gdzie

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Lublin, ul. Narutowicza 17

Termin

11 października 2019
godzina 18:00

Cena biletu

40 zł

Subskrybuj

i bądź na bieżąco!