Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Nasze projekty

Paszport do sztuki

"Paszport do sztuki" to wspólny projekt Fundacji Kultury bez Barier i instytucji kultury. Podczas każdego ze spotkań uczestnicy odkrywali jak różne mogą być oblicza podróży. Wspólnie odwiedzili Muzeum Łazienki Królewskie, Zachętę - Narodową Galerię Sztuki, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Muzeum Narodowe w Warszawie. Wyruszyli w podróż w czasie i do odległych zakątków Ziemi, aby odkryć skarby, które posiadają instytucje w swoich zbiorach.

Koncepcja

Celem projektu było stworzenie oferty kulturalnej dla młodzieży ze spektrum autyzmu oraz ich rówieśników. W Warszawie z powodzeniem są realizowane działania dla dzieci z autyzmem do 12 roku życia oraz osób dorosłych. Oferty kulturalnej skierowanej do osób w wieku 13 – 18 lat, jest niewiele. A w przypadku osób ze spektrum autyzmu, nie ma takich propozycji. Postanowiliśmy wspólnie przeciwdziałać temu brakowi i stworzyć ofertę, która zapełniłaby tę lukę. Postawiliśmy na warsztaty odpowiadające potrzebom młodzieży ze spektrum autyzmu oraz ich rówieśników.

Realizacja

W ramach projektu zorganizowaliśmy dwa cykle składające się z pięciu warsztatów. Cztery warsztaty w cyklu były przygotowane przez instytucję, piąty warsztat był podsumowaniem cyklu. Warsztaty dla młodzieży to kolejny krok w tworzeniu przestrzeni przyjaznych dla osób z autyzmem. Partnerska współpraca przy tym projekcie była dla nas kluczowa. Zależało nam, aby czerpać od siebie nawzajem i inspirować się w działaniach. Wspólnie stworzyliśmy koncepcję warsztatów oraz materiałów promocyjnych. A w trakcie realizacji warsztatów na bieżąco wymienialiśmy się wrażeniami ze spotkań i podpowiadaliśmy rozwiązania, które się sprawdziły.

 

Wyrusz z nami w podróż i przeczytaj publikację podsumowującą projekt, w której zamieściliśmy także scenariusze warsztatów.

 


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/czytanie/domains/kulturabezbarier.org/public_html/test/wp-content/themes/fkbb/single-project.php on line 81

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/czytanie/domains/kulturabezbarier.org/public_html/test/wp-content/themes/fkbb/single-project.php on line 82
Logo MKiDN
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Czas trwania

1 stycznia 2018 - 31 grudnia 2018

Liczba odbiorców

50

Dostępność

  • Asystent

Subskrybuj

i bądź na bieżąco!