Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Artykuł

1
lip
2019

Zapraszamy do udziału w projekcie „Moduł D. Podlasie”!

Grafika projektu Moduł D

Cel projektu

Projekt ma na celu podniesienie kompetencji kadry kultury oraz zainicjowanie stworzenia oferty kulturalnej dla osób z niepełnosprawnościami w instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych województwa podlaskiego.

Etapy projektu

1. Podczas cyklu 4 spotkań uczestnicy i uczestniczki zapoznają się ze specyfiką pracy i metodami dostosowania działań kulturalnych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (lipiec/sierpień 2019). 2. Po zakończeniu szkoleń uczestniczki i uczestnicy przygotują dedykowane wydarzenia w reprezentowanych przez siebie instytucjach i/lub organizacjach (sierpień 2019). Udogodnienia umożliwiające osobom z niepełnosprawnościami udział w działaniach zostaną sfinansowane ze środków projektu. 3. Fundacja wraz z wybranymi uczestnikami weźmie udział w wydarzeniach finałowych w formie Rajdu bez Barier.

Szkolenia

Wszystkie szkolenia odbędę się w Galerii Arsenał w Białymstoku. (Organizacja i koszt dojazdu do miejsc szkolenia jest po stronie uczestnika/uczestniczki). Terminy i tematy szkoleń: 1 lipca 2019 9:00 - 12:15 - Praca z osobami g/Głuchymi i słabosłyszącymi. Prowadzenie: Paulina Gul 13:00 - 16:15 - Praca z osobami z niepełnosprawnością ruchową. Prowadzenie: Izabela Sopalska-Rybak (Fundacja Kulawa Warszawa) 15 lipca 2019 9:00 - 16:15 - Praca z osobami z niepełnosprawnością wzroku. Prowadzenie: Monika Dubiel i Marta Piwowarska 29 lipca 2019 9:00 - 16:15 - Praca z osobami ze spektrum autyzmu. Prowadzenie: Aleksandra Sztajerwald 5 sierpnia 2019 9:00 - 16:15 - Przygotowanie dostępnej oferty kulturalnej. Prowadzenie: Anna Żórawska i Marta Piwowarska Warunkiem udziału w projekcie jest uczestnictwo we wszystkich szkoleniach. Udział w projekcie jest bezpłatny. Uczestnicy zobowiązują się do zorganizowania dowolnego wydarzenia zaadresowanego dla osób z niepełnosprawnością po zakończeniu cyklu szkoleń. Przygotowanie udogodnień umożliwiających osobom z niepełnosprawnościami udział w wydarzeniach zostanie sfinansowane ze środków projektu "Moduł D. Podlasie". Szkolenia będą tłumaczone na PJM - jeżeli będzie taka potrzeba. O przyjęciu na szkolenie uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailową najpóźniej 20 czerwca 2019. W razie pytań lub wątpliwości, chętnie pomożemy. Prosimy o kontakt: Marta Piwowarska - marta@kulturabezbarier.org lub tel./SMS 669 401 401.  

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/czytanie/domains/kulturabezbarier.org/public_html/test/wp-content/themes/fkbb/single.php on line 192

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/czytanie/domains/kulturabezbarier.org/public_html/test/wp-content/themes/fkbb/single.php on line 193
Logo programu Kultura Interwencje
Projekt "Moduł D. Podlasie" dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2019.

Subskrybuj

i bądź na bieżąco!