Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Film

16
maj
2019

Rodzina kinomaniaków – „Kafarnaum” + warsztaty dla dzieci

Plakat filmu Kafarnaum

Opis filmu

W zaniedbanej części Bejrutu wraz z rodzicami i kilkorgiem rodzeństwa mieszka 12-letni Zain (Zain Al Rafeea). Chłopak pracuje fizycznie w sklepie mężczyzny, który planuje poślubić jego młodszą siostrę. Każdego dnia odprowadza smutnym wzrokiem vana wiozącego jego rówieśników do szkoły oraz kłóci się z dorosłymi. Te awantury w końcu znajdą finał na sądowej sali. Zain pozywa rodziców za to, że się urodził. Takich jak on - systemowo zaniedbywanych, pozbawionych dzieciństwa, odciętych od edukacji - jest wielu.

Po filmie odbędzie się dyskusja z Aleksandrą Rutkowską z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, zapewniamy tłumaczenie na PJM.

Rezerwacja: mail: rezerwacje@kulturabezbarier.org, tel/SMS: 793 996 475

UWAGA! Rezerwacja jest ważna dopiero po otrzymaniu wiadomości zwrotnej z potwierdzeniem rezerwacji.

Więcej informacji o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1484570111674453/

Na każde spotkanie filmowe zapraszamy całe rodziny – gdy dorośli oglądają film, młodsi członkowie rodzin mają zapewnione zajęcia edukacyjno-rozrywkowe z wykwalifikowanymi animatorami. Prosimy osoby, które chcą przyjść z dziećmi i skierować je na zajęcia, o udzielenie stosownej informacji w czasie zapisów na pokaz. Chcemy dobrze przygotować każde zajęcia, prosimy jedynie o:

  • liczbę dzieci
  • imiona dzieci
  • wiek dzieci
  • czy dzieci mają indywidualne potrzeby (np. wynikające z niepełnosprawności czy choroby)

Rodziców prosimy o zostawienie jedzenia i picia dzieciom na czas warsztatów.

Informacja o warsztatach

Warsztaty edukacyjne „Znikające zwierzęta” dla dzieci w wieku 5-10 lat

Czy syreny morskie naprawdę istniały? Czy maki złoty jest cały złoty? Jak wyglądał dodo? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas najbliższych warsztatów. Poznamy także różnice między współczesnymi zwierzętami, a ich przodkami żyjącymi wiele lat wcześniej. Zastanowimy się także, co możemy zrobić, aby zwierzęta nie znikały. Podczas zajęć gatunki nieistniejących już ssaków, ryb i owadów ożywimy w kolorowych rysunkach i wycinankach.

Projekt dla:


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/czytanie/domains/kulturabezbarier.org/public_html/test/wp-content/themes/fkbb/single.php on line 192

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/czytanie/domains/kulturabezbarier.org/public_html/test/wp-content/themes/fkbb/single.php on line 193
Symbol Warszawy. Grafika przedstawia Syrenkę. Ciało i szabla są niebieskie. Tarcza czerwona. Włosy żółte. napis Zakochaj się w Warszawie. Litery W imitują łuski na ogonie Syrenki.
Projekt „Rodzina Kinomaniaków” jest dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy

Dostępność

  • Audiodeskrypcja

  • Napisy dla niesłyszących

  • Tłumaczenie na polski język migowy

  • Pętla indukcyjna

  • Opieka nad dzieckiem

Gdzie

kino Elektronik, ul. Zajączka 7, Warszawa

Termin

16 maja 2019
godzina 17:30

Cena biletu

Wstęp wolny

Subskrybuj

i bądź na bieżąco!