Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Inne

8
lis
2019

V Forum Kultury bez Barier – Access-orium

Logo Fundacji Kultury bez Barier.

Program Forum:

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli samorządu terytorialnego - w sposób szczególny osoby odpowiedzialne za prowadzenie polityki kulturalnej oraz wszystkich zajmujących się sprawami środowisk osób z niepełnosprawnościami - do wzięcia udziału w V Forum Kultury bez Barier - Access-orium. Kultura dostępna w politykach miejskich. Chcemy rozmawiać, dzielić się doświadczeniami i wspólnie szukać odpowiedzi na pytania:
  • Jakie bariery stoją na przeszkodzie we wdrażaniu w środowiskach lokalnych idei kultury bez barier.
  • Co koniecznie trzeba, a o czym warto pamiętać w czasie ustalania założeń polityki miejskiej, by możliwe było inicjowanie wydarzeń kultury dostępnej?
  • Do czego obliguje samorząd terytorialny, przyjęta w tym roku, Ustawa o zapewnianiu dostępności osobom o szczególnych potrzebach, tzw. Ustawa Dostępność plus?
  • W jaki sposób finansować wydarzenia kultury dostępnej, by nie marnotrawić pieniędzy publicznych?
  • W jaki sposób urzędnicy samorządowi mogą wykorzystywać potencjał, zajmujących się kulturą dostępną, organizacji pozarządowych? Jak i gdzie znaleźć takie organizacje?
Chcemy wymienić się doświadczeniami. Podczas forum zostaną zaprezentowane dobre praktyki z Polski (Małopolska. Kultura Wrażliwa, Kultura dla wszystkich – Lublin, Kultura bez Barier - Warszawa).  W czasie Forum zaprosimy również Państwa do pracy przy stolikach tematycznych. Przedyskutujemy wspólnie, w gronie osób z niepełnosprawnością,  organizacji działających na rzecz dostępnej kultury oraz przedstawicieli samorządów, rozwiązania, które, mamy nadzieję, będą impulsem do wprowadzenia realnych zmian w politykach miejskich. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapewniamy pętle indukcyjną oraz tłumacza PJM. Link do formularza zgłoszeniowego na wydarzenie: https://forms.gle/i8WSF817oHzkmWHBA

Projekt dla:


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/czytanie/domains/kulturabezbarier.org/public_html/test/wp-content/themes/fkbb/single.php on line 192

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/czytanie/domains/kulturabezbarier.org/public_html/test/wp-content/themes/fkbb/single.php on line 193
Symbol Warszawy. Grafika przedstawia Syrenkę. Ciało i szabla są niebieskie. Tarcza czerwona. Włosy żółte. napis Zakochaj się w Warszawie. Litery W imitują łuski na ogonie Syrenki.
5. Forum Kultury bez Barier - Access-orium jest finansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Dostępność

  • Tłumaczenie na polski język migowy

  • Pętla indukcyjna

Gdzie

Teatr Ochoty, ul. Mikołaja Reja 9 (sala teatralna), Warszawa

Termin

8 listopada 2019
godzina 10:00

Cena biletu

Wstęp wolny

Subskrybuj

i bądź na bieżąco!