Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/czytanie/domains/kulturabezbarier.org/public_html/test/wp-content/plugins/mailpoet/vendor/cerdic/css-tidy/class.csstidy_print.php on line 238
Fundacja Kultury bez Barier
Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Nasze projekty

Otwarci dla wszystkich!

"Otwarci dla wszystkich!" to dwuletni projekt Fundacji Kultury bez Barier realizowany w latach 2017-2018, którego założeniem było zwiększenie kompetencji pracowników stołecznych instytucji kultury z zakresu dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

Koncepcja projektu

„Otwarci dla wszystkich!” to dwuletni projekt Fundacji Kultury bez Barier realizowany w latach 2017-2018, którego założeniem było zwiększenie kompetencji pracowników stołecznych instytucji kultury z zakresu dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Projekt wpisuje się w ogólnoświatowy trend projektowania uniwersalnego, dostępnego dla wszystkich odbiorców, a także idei audience development. W każdym roku zostały zorganizowane szkolenia z obsługi widza z niepełnosprawnością wzroku, ruchu i słuchu, szkolenia z audiodeskrypcji oraz szkolenia z obsługi widza z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu.

 

Realizacja

Spotkania miały miejsce w Warszawie w Spółdzielni Socjalnej Wola, w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, w Żydowskim Instytucie Historycznym, w Muzeum Warszawskiej Pragi oraz w siedzibie Fundacji Kultury bez Barier.

W trakcie realizacji projektu zorganizowaliśmy 14 bezpłatnych szkoleń, w których udział wzięło w sumie 211 pracowników stołecznych instytucji kultury.

Przygotowaliśmy publikację „Przewodnik po dostępności”, w której znalazły się praktyczne wskazówki dla instytucji kultury, rozpoczynających swoją podróż do dostępności lub rozwijających swoją ofertę dostępną. Publikację wzbogaciliśmy o przykłady dobrych praktyk z Warszawy i całej Polski.

 

 W 2017 r. odbyły się następujące szkolenia: 

  • 27-28 marca i 3 kwietnia 2017 – szkolenie „Obsługa widza z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu”
  • 8-9 i 15 maja 2017 – szkolenie „Obsługa widza z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu”
  • 29-30 maja 2017 – szkolenie „Obsługa widza z niepełnosprawnością wzroku, słuchu i ruchu”
  • 19-20 czerwca 2017 – szkolenie „Obsługa widza z niepełnosprawnością wzroku, słuchu i ruchu”
  • 28-29 sierpnia 2017 – szkolenie „Podstawy audiodeskrypcji”
  • 23-24 października 2017 – szkolenie „Podstawy audiodeskrypcji” 

W 2018 r. odbyły się następujące szkolenia:

  • 19-20 marca 2018 – szkolenie „Podstawy audiodeskrypcji”
  • 21 maja 2018 – szkolenie „Obsługa widza z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu”
  • 5 i 19 czerwca 2018 – szkolenie „Obsługa widza z niepełnosprawnością wzroku, słuchu i ruchu”
  • 12-13 czerwca 2018 – szkolenie „Obsługa widza z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu”
  • 20 -21 czerwca 2018 – szkolenie „Obsługa widza z niepełnosprawnością wzroku, słuchu i ruchu”
  • 2-3 lipca 2018 – szkolenie „Obsługa widza z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu”
  • 19-20.11.2018 – szkolenie „Podstawy audiodeskrypcji”
  • 13 grudnia 2018 – szkolenie „Obsługa widza ze spektrum autyzmu”

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/czytanie/domains/kulturabezbarier.org/public_html/test/wp-content/themes/fkbb/single-project.php on line 81

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/czytanie/domains/kulturabezbarier.org/public_html/test/wp-content/themes/fkbb/single-project.php on line 82
Logo m.st. Warszawy
Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Czas trwania

1 stycznia 2017 - 31 grudnia 2018

Liczba odbiorców

211

Dostępność

  • Pętla indukcyjna

Subskrybuj

i bądź na bieżąco!