Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Nasze projekty

Historia dostępna!

W ramach projektu Historia dostępna! różnymi kanałami opowiadaliśmy o polskiej historii. Nasi odbiorcy mogli nie tylko uczestniczyć w wydarzeniach, ale sami tworzyć historię, poprzez uczestnictwo w happeningu "Za i przeciw" w Poznaniu.

Koncepcja

„Historia dostępna!” to projekt, którego celem było przedstawienie polskiej historii przez świat filmu, słowa pisanego, komiksu i akcji performatywnej. Osoby z niepełnosprawnościami nie są postrzegane jako pełnoprawni uczestnicy protestów ulicznych. W żadnych historycznie udokumentowanych demonstracjach nie zostali zauważeni, choć zapewne brali w nich udział. To doświadczenie zmotywowało do podjęcia inicjatywy happeningowej „Za a nawet przeciw” w których wzięły udział osoby z róznymi niepełnosprawnościami.

Realizacja

30 września 2017 – premiera komiksu „Koleje losu. Białystok Józefa Piłsudskiego” z tłumaczeniem na Polski Język Migowy

21 października 2017 – Happening „Za i przeciw” w Poznaniu. Wzięli w nim udział opiekunowie i podopieczni z organizacji: Fundacja Dom Autysty, Dobra Kawiarnia, Wielkopolska Jednostka Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, Spółdzielnia Socjalna FURIA, Fundacja FIONA, Stowarzyszenie Na Tak, Przestrzeń Działań Otwartych, Warsztat Terapii Zajęciowej Krzemień, Warsztat Terapii Zajęciowej Przylesie, Warsztat Terapii Zajęciowej „Koniczynka”.

Pokazy filmowe:

10 września 2017 – kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu – pokaz filmu „Obywatel”

16 listopada 2017 – Muzeum Wojska w Białymstoku – „Inka”

15 grudnia 2017 – Galeria Łazęga Poznańska w Poznaniu – pokaz filmu „Zawrócony”

Partnerzy 

  • Fundacja Barak Kultury
  • Fundacja Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji Katarynka
  • Muzeum Wojska w Białymstoku

 


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/czytanie/domains/kulturabezbarier.org/public_html/test/wp-content/themes/fkbb/single-project.php on line 81

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/czytanie/domains/kulturabezbarier.org/public_html/test/wp-content/themes/fkbb/single-project.php on line 82
Logo Muzeum Historii Polski i programu Patriotyzm Jutra
Projekt "Historia dostępna!" dofinansowano z Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra 2017

Czas trwania

21 kwietnia 2017 - 15 grudnia 2017

Liczba odbiorców

642

Dostępność

  • Audiodeskrypcja

  • Napisy dla niesłyszących

  • Tłumaczenie na polski język migowy

Subskrybuj

i bądź na bieżąco!