Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Nasze projekty

Encyklopedia Sztuki w PJM 3

The experience of people associated with the hearing impaired community says that they have significantly hindered access to art. Seeing interest from the Deaf / hearing impaired, the Foundation, in cooperation with Paulina Celińska - the originator, wanted to develop educational activities.

Koncepcja

Ogólna koncepcja projektu zasadza się na przekonaniu, popartym doświadczeniem, że osoby głuche są zainteresowane sztuką, chcą poszerzać wiedzę, ale napotykają na poważne bariery.

Realizacja

W 2018 roku niesłyszący (młodzież, dzieci i osoby dorosłe) uczestniczyły w oprowadzaniu i warsztatach w sześciu instytucjach kultury w Polsce: Muzeum Narodowym w Warszawie, Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki, Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskim, Muzeum Śląskim w Katowicach, Galerii Arsenał w Białymstoku, Galerii Labirynt w Lublinie.

W ramach projektu stworzono filmy z tłumaczeniem PJM do 51 definicji z dziedziny sztuki, m.in.: akademia, bazylika, emalia, manufaktura, ołtarz, synagoga, tkanina artystyczna i innych, które poszerzyły katalog haseł Encyklopedii sztuki w PJM do blisko 200! 

 

Obejrzyj koniecznie

Link do Encyklopedii Sztuki w PJM: http://www.gag.art.pl/encyklopedia-sztuki-w-polskim-jezyku-migowym/

 

Logo MKIDN  logo Kultura dostępna
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czas trwania

1 stycznia 2018 - 31 grudnia 2018

Liczba odbiorców

100

Dostępność

  • Napisy dla niesłyszących

  • Tłumaczenie na polski język migowy

Subskrybuj

i bądź na bieżąco!